Як відновити свідоцтво про шлюб?

Як відновити свідоцтво про шлюб?

Навіть у цифрову епоху сучасну людину супроводжує безліч паперових документів, одним з яких є свідоцтво про шлюб. Більшу частину часу воно ніяк не використовується і лише займає місце у шухляді, однак необхідність в цьому документі може виникнути в найбільш непередбачуваний момент. Доволі часто в таких ситуаціях подружжя не може швидко знайти свідоцтво, а в деяких випадках виявляється, що воно було втрачене зовсім.

У цьому матеріалі ми поговоримо про те, що слід робити у разі втрати свідоцтва про шлюб, розкажемо про підстави надання дублікату, а також перерахуємо документи, необхідні для відновлення такого свідоцтва. 

Що робити у разі втрати свідоцтва?

Єдиним способом відновлення свідоцтва про шлюб є звернення до РАЦС з відповідною заявою та пакетом документів, що підтверджують особистості кожного з членів подружжя. На щастя, людина, котра зіштовхнулась з необхідністю заміни свідоцтва, не повинна звертатися лише до того РАЦСу, де воно було видане. Зробити це можно у будь-якому місці. 

Більш того — якщо у вас банально не вистачає часу на особисті візити до державних установ, ви завжди можете звернутися до посередників. Так, наприклад, відоме львівське бюро перекладів ABC Center займається наданням таких послуг на професійному рівні. Замовити максимально оперативне відновлення свідоцтва про шлюб можно за посиланням: https://abc-lviv.com.ua/pereklad/vytrebuvannia-dokumentiv/vidnovlennia-svidotstva-pro-shliub.

Підстави для надання дубліката свідоцтва про шлюб

Найбільш розповсюдженою підставою є банальна втрата оригінального документу через недбалість. Також ви можете клопотати про видачу нового свідоцтва у випаду, якщо ви бажаєте отримати сучасний тип документу взамін свідоцтва, виданого за часів СРСР. Серед достатніх підстав також варто вказати пошкодження оригінального свідоцтва і необхідність проведення тих чи інших дій з цим документом (наприклад — оформлення консульської легалізації). 

Які документи необхідні для відновлення свідоцтва?

Зазвичай РАЦС вимагає від осіб, що намагаються отримати дублікат свідоцтва про шлюб, пакет документів, який обов’язково повинен включати:

  • Паспорт. Надається оригінальний документ, що належить одному з членів подружжя. У випадку, якщо шлюб був укладений з іноземкою чи іноземцем, необхідно буде надати нотаріально завірений переклад його паспорта. 
  • Інформація про шлюб. Ви повинні надати РАЦСу повну інформацію про те, де, коли і ким був укладений ваш шлюб. Якщо у вас збереглася копія свідоцтва — це значно спростить отримання дублікату.
  • Квитанції. Процедура відновлення свідоцтва є платною, а тому ви повинні будете надати працівникам обраного вами закладу квитанції про сплату держмита і вартості самої послуги. 

Також необхідно пам’ятати, що особи, які були одружені кілька разів, повинні надати працівникам РАЦСу також старі документи, що підтверджують укладання попередніх шлюбів.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.

captcha

Please enter the CAPTCHA text