Терміни експлуатації асфальтного покриття: який гарантований мінімум та від чого він залежить

Саме асфальтове покриття вважається найбільш вигідним та доречним варіантом облаштування доріг, майданчиків, приватних територій, тротуарів та інших територій, на яких спостерігається активний рух легкових та вантажних автомобілів, інших типів транспорту та пішоходів. Це обумовлено особливими технічними властивостями покриття, його стійкістю та можливістю асфальтування витримувати підвищені постійні навантаження на полотно без ризику деформації протягом довгих років користування.

Саме тривалість гарантійного експлуатаційного періоду нового покриття для доріг, майданчиків чи будь-яких інших об’єктів є одним з найважливіших критеріїв вибору, який обов’язково враховується при плануванні майбутніх робіт щодо відновлення чи ремонту. Дійсно, щоб завчасно запланувати ремонт доріг, важливо знати термін служби асфальтного полотна та основних чинників, які на це впливають.

Терміни експлуатації асфальтного покриття: який гарантований мінімум та від чого він залежить

Від чого залежить експлуатаційний період нового асфальтного покриття?

Серед чинників, що впливають на збереження якісного асфальту в процесі користування територією чи ділянкою, варто відокремити:

  • чітке дотримання правил та вимог під час робочого процесу, що включає використання якісної сировини, задіяння певного переліку спецтехніки та контролю зі сторони майстрів за кожним новим етапом роботи (порушення будь-якого з цих критеріїв призводить до зменшення терміну експлуатації покриття);
  • правильний розрахунок складу суміші, яка буде використовуватися в роботі (з урахуванням необхідного рівня зносостійкості та очікуваного навантаження);
  • кліматичні умови (різки перепади температури та вплив агресивного середовища);
  • рівень трафіку (це обумовлено тим, що дороги з активним постійним навантаженням транспортом зношуються швидше, ніж таке ж покриття у більш спокійному районі).

Кожен з перерахованих чинників має бути врахованим замовником та виконавцем ще до моменту підписання договору та початку безпосередніх робіт. Зрозуміло, що використання якісної сировини та чітке дотримання всіх технічних вимог в роботі, а значить, і гарантія результату, впливає на такий критерій, як ціна асфальтування. Проте комфорт та безпека учасників дорожнього руху при цьому – набагато важливіше.

Гарантійні терміни служби асфальту

За умови виконання робіт з укладки асфальту перевіреними та досвідченими майстрами відомих українських компаній, замовник може впевнено розраховувати на те, що:

  • нижні шари асфальтного покриття прослужать не менше 5 років;
  • основа дорожнього покриття може використовуватися протягом 7 років;
  •  ґрунтове покриття служить, як мінімум, 10 років;
  • якісне асфальтове покриття слугуватиме без будь-яких ремонтів та замін протягом 4 років.

При цьому дорожня розмітка розрахована приблизно на 9 місяців, а верхній шар асфальту – не менше 2 років. Якщоасфальтування в Києві чи області довірити саме професіоналам своєї справи, то дороги з середнім рівнем навантаження слугуватимуть близько 10 років, а після додаткового капітального ремонту – це близько 5 років.

Хто має відповідати за якість асфальтованих покриттів?

Хто має відповідати за якість асфальтованих покриттів?

Усі гарантійні зобов’язання завчасно обговорюються між замовником та виконавцем і мають бути чітко прописані в договорі. Саме такий підхід до своєї діяльності дозволяє компаніям, зокрема ТОВ «Дортехнікбуд», залишатися лідерами на ринку асфальтування та надійними професіоналами не лише для клієнтів, а й своїх постачальників та партнерів.

Де краще замовити послуги асфальтування?

Аби зрозуміти, що вибір підрядника правильний, варто перевірити не лише відгуки людей, що вже користувалися їх послугами, а й звернути увагу на наявність налагодженої співпраці з постачальниками сировини, можливістю користуватися необхідною спецтехнікою з власного парку, що значно економить час та витрати за умови її оренди.

Консультанти такої надійної компанії завжди готові відповісти на всі запитання клієнта та обов’язково враховують його побажання щодо результату ще під час складання проєктно-кошторисної документації.

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.

captcha

Please enter the CAPTCHA text